SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Nant yr Arian - 23-Feb-2019 - Provisional
Course Results
blue
Splits
Results
5.270km 0m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
William Thomas
MWOC
M18
57:23
2nd
Clive Richardson
WREKIN
M50
65:48
+8:25
3rd
Clive Thomas
MWOC
M50
74:56
+17:33
4th
Peter Garson
MWOC
M50
84:35
+27:12
5th
Ffion Evans
MWOC
W20
89:52
+32:29
6th
Robert Griffiths
MWOC
M70
92:48
+35:25
7th
Mike Kay
MWOC
M65
95:12
+37:49
8th
Eunice Carter
MWOC
W55
96:54
+39:31
9th
Paul McCullough
MWOC
M40
108:00
+50:37
10th
Molly Bakewell
IND
W12
143:52
+86:29
Peter Moseley
MDOC
M40
m20
Harry Thomas
MWOC
M10
rtd
light green
Splits
Results
3.940km 0m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
George Pitcher
MWOC
M16
56:18
2nd
Frances Moseley
MDOC
W35
63:23
+7:05
3rd
James Laing
IND
M50
67:48
+11:30
4th
Kate Gillam
SBOC
W60
76:14
+19:56
5th
Andrew King
MWOC
M14
133:53
+77:35
6th
Rowan King
MWOC
W16
137:25
+81:07
7th
Myra Wilson
MWOC
W45
141:00
+84:42
Heather Pitcher
IND
W50
m4
Julia Allinson
WRE
W40
m11
Clive King
MWOC
M50
m11
Lleucu James
MWOC
W4
m7-9
orange
Splits
Results
2.620km 0m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Lowri Evans
IND
W45
36:53
2nd
Sarah Hughes
MWOC
W35
37:37
+0:44
3rd
Davey Macdonald
MWOC
M10
45:20
+8:27
4th
Hazel Macdonald
MWOC
W14
46:01
+9:08
5th
Anne Macdonald
IND
W50
59:00
+22:07
6th
Jay Bakewell
IND
M10
65:39
+28:46
7th
Isabelle Richards
IND
W10
76:23
+39:30
8th
Charlie Roberts
IND
M10
76:32
+39:39
9th
Amelia Owen
IND
W10
80:32
+43:39
10th
the BB's
IND
M6
122:38
+85:45
yellow
Splits
Results
1.740km 0m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Harriet Allinson
WRE
W10
22:53
2nd
Grace Allinson
WRE
W10
25:47
+2:54
3rd
Cruckshank & Steele
IND
M10
40:38
+17:45
4th
Monica Porter
IND
W10
40:45
+17:52
5th
Jones Family Diane
MWOC
W4
42:17
+19:24
6th
Jamie Ling
IND
M10
46:32
+23:39
7th
Richards Family
IND
M6
47:03
+24:10
8th
Simon & Morgan Payne
IND
M6
47:58
+25:05
9th
Efa Roberts
IND
W10
49:53
+27:00
10th
Ceris' Cowgirls
IND
W6
49:58
+27:05
11th
Worthington Family
IND
W12
50:43
+27:50
12th
Cai's Cowboys
IND
M8
51:35
+28:42
13th
Team Gummy bears
IND
W10
63:13
+40:20
14th
Vinnie Porter
IND
M10
66:17
+43:24
15th
Pavlos Tome
IND
M10
67:17
+44:24
Mabli Roberts
IND
W10
m2
Back to Top